10 lipca 2014

Klimatycznie doświetlone... 

W prawie każdy letni wieczór, kiedy nasza pociecha smacznie zaśnie (jak zwykle za późno) rozpoczyna się u nas tzw. lenistwo tarasowe. Dobra książka, kieliszek wina a czasem tylko zwyczajne wsłuchiwanie się w dźwięki otaczającej nas natury ( żaby mieszkające w naszym oczku wodnym nieźle w nocy koncertują ;)Myślę, że większość z Was posiada balkon bądź też taras ( jak nie to nieźle Was deweloper załatwił ;) 
I jestem przekonana, że w ciągu dnia nie ma czasu na rozkoszowanie się świeżym powietrzem. Mam nadzieję, że balkon nie służy Wam tylko do suszenia prania ;) Prawda ???
Według mnie jest to świetna alternatywa dla wszystkich którzy nie mają możliwości ciągłych wyjazdów a chcą w przyjemny sposób spędzić wieczór. Ciekawe i przytulne zaaranżowanie tej przestrzeni nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ważne aby korespondowała ona z resztą domu i zachęcała do spędzania tam wolnego czasu. Wiem, że wytaczam ciężkie działa w stronę tych, którzy uważają, że wieczorem chwyta się pilota w dłoń i rozsiada wygodnie na kanapie. Uwierzcie mi jeszcze zatęsknicie jesienią za tymi ciepłymi wieczorami ;)

Zasada jest jedna: Balkon musi być pięknie doświetlony, ciepłym i przyjemnym dla oka światłem.
Nie oznacza to, że należy od razu montować specjalne lampy zewnętrzne. Zapewne macie w domu światełka, którymi ozdabiacie co roku choinkę :) doskonale odnajdą się na tarasie ( ważne żeby były odporne na działanie wody). W sklepach wnętrzarskich można znaleźć też specjalne sznury świetlne na taras, które nie pobierają prądu, gdyż mają zamontowane solary.
 A oprócz tego oczywiście wszelkiego rodzaju świeczki, latarenki, słoiki i inne cuda, które klasyfikują się do stworzenia klimatu na balkonie.
Spróbujcie wykorzystać ten kawałek przestrzeni i stworzyć miejsce magiczne.
A może waszą inwencją twórczą zarażą się sąsiedzi i tak powstanie piękna osiedlowa gra świateł.
Pozdrawiam ;)
nuevo-estilo.es

 
theglitterguide.tumblr.com
sulia.com
txhomesearch.com


myhomeideas.com