1 lipca 2014

Spoiwo rodziny

 

countryliving.com

 Mijacie go w domu codziennie, jednak przy natłoku codziennych zajęć, nie jesteście wstanie docenić jego wartości. A ja spróbuje udowodnić, że wartość ma ogromną ;)
Niezależnie od tego czy jest okrągły, prostokątny czy może kwadratowy, ważne że jest, że spełnia istotną rolę w budowaniu relacji międzyludzkich.

W większości nowoczesnych wnętrz umiejscowiony jest w pobliżu otwartej kuchni (ktoś mądry uznał to za istotne dla współczesnej rodziny). W innych aranżacjach znajduje się w osobnym pomieszczeniu. W ramach możliwości jakie dostarczają nam nasze domy czy mieszkania, może on być duży i efektowny, bądź mały, ale niezwykle przytulny.
Można go zorganizować na wiele sposobów, jednak najistotniejszy jest fakt, że to przy nim odbywają się rozmowy codzienne, ale i te wyjątkowe. To przy nim udaje nam się znaleźć czas na chwilę dla rodziny i przyjaciół. Przy nim zasiadamy w niedzielne poranki, pracujemy, nasze pociechy uczą się bądź bawią. Myślę, że jego wartość jest nieoceniona w pędzącej codzienności...

Temat na dzisiaj : STÓŁ

Ja jestem zwolenniczką umiejscowienia go w pobliżu kuchni, aby podczas przygotowania potraw móc obcować z ludźmi, którzy już przy nim zasiedli.
Dla mnie stół jest przedmiotem, na którym widoczna powinna być historia danego domu. Zadrapania i uszkodzenia nadają mu charakteru i szlachetności. Powinien budzić w nas wspomnienia świąt, splendorów rodzinnych, nocnych rozmów przy butelce wina albo innych wydarzeń, które zapisały się w naszej pamięci.
Jego estetyka zależy tylko od naszej wyobraźni. Może on być minimalistyczny, ozdobiony jedynie wazonem świeżych kwiatów bądź efektownie nakryty i gotowy do nieoczekiwanych biesiad.

A jak jest u Was ?

printpattern.blogspot.com

remodelista.com

eternalicons.blogspot.com.au

windmilldeco.blogspot.com


Grote-eettafel-met-moderne-witte-stoelen-en-stoere-lampen-erboven.
 
Na koniec mój ulubieniec ;)

nonvacante.wordpress.com