7 sierpnia 2014

Kuchnia dobrze doświetlona

anapaula39.tumblr.com


We współcześnie projektowanych kuchniach światło pełni funkcję nie tylko czysto praktyczną, ale również ma na celu wyeksponowanie najbardziej estetycznych elementów danego pomieszczenia i zbudowanie odpowiedniego nastroju.
Dobrze dobrane oświetlenie zachęca do realizacji zadań kulinarnych i spędzania czasu w tym pomieszczeniu.
Producenci kuchni prześcigają się w coraz to ciekawszych nowinkach, które mają nam ułatwić życie. Jednak samo wstawienie mebli  nie wystarczy aby stworzyć przytulność pomieszczenia.
Jestem zdania, że zaaranżowanie oświetlenia w kuchni jest bardzo istotnym etapem w całym projekcie.
Najczęściej stosowaną metodą jest montaż oświetlenia pod szafkami górnymi oraz tworzenie punktów świetlnych w podwieszanych sufitach.
Oświetlenie centralne zazwyczaj odgrywa rolę drugoplanową i faktycznie ze względów praktycznych jest ono mniej istotne. Najczęściej umiejscowione jest tak, że podczas pracy przy blacie roboczym, światło doświetla jedynie nasze plecy ;) JEDNAK.. jego funkcja estetyczna jest nieoceniona.
Jeśli mamy takie możliwości zrezygnujmy w kuchni z szafek górnych a w ich miejscu zawieśmy cieszące oko lampy lub sznur światełek. A może jesteście szczęśliwymi posiadaczami wyspy w kuchni (zazdroszczę ) nad którą też warto zawiesić dobrze zaprojektowaną lampę.
Niezależnie od miejsca ich zawieszenia, gwarantuję Wam, że pod względem tworzenia klimatu oraz przytulności kuchni jest niezastąpione i wygrywa z oświetleniem punktowym.
 Zobaczcie sami ...


potterybarn.com
 
 
 
 
 
Tak poza tematem - cudna kuchnia !!! Prawda?
 
 Mój faworyt świetlny ;)
 
Takie lampy możecie kupić za niewielkie pieniądze w Ikea
 
 
bloglovin.com