1 lutego 2015

Kolory wiosny ...


W poszukiwaniu koloru we wnętrzach ...Wiem, że wraz z nadejściem lutego coraz częściej wypatrujemy wiosny nie tylko na dworze, ale również w naszych domach. Każdy słoneczny dzień sprawia, że nabieramy ochoty na odświeżanie naszych czterech kątów. Bynajmniej ja tak mam ;)

I choć w moim domu króluje biel, szarość i wszechobecne drewno, to zdaję sobie sprawę, że po ziemi chodzą też zwolennicy koloru !
Jestem jak najbardziej za i chwała im za to, bo jaki ten świat byłby nudny kiedy wszyscy żylibyśmy w takich samych przestrzeniach.
Jednak wracając do tematu... Absolutnie każde wnętrze może być radosne i pełne koloru.
Warunek jest jeden. Każdy kto ma ochotę wnieść kolor do swojego domu powinien odpowiednio się do tego przygotować. Ważne jest prawidłowe zestawienie kolorów i nie chodzi tu wyłącznie o względy estetyczne, ale przede wszystkim o Wasze dobre samopoczucie. Kolory mają ogromną moc. I w związku z nią,  nieodpowiednio połączone mogą negatywnie wpływać na nasze codzienne egzystowanie. Uwierzcie mi, sama doświadczyłam ich wpływu dawno temu w swoich czterech kątach. Ale dziś nie o mnie. ;)
Dlatego w kwestii doboru i zestawienia ich ze sobą, jeśli nie posiadamy ukrytego talentu aranżacyjnego, warto zasięgnąć porady kogoś kto się na tym zwyczajnie zna.
Nie zawsze kolor musi pojawić się na ścianie a co gorsza na wszystkich czterech ścianach (tego rozwiązania nie polecam nikomu jeśli marzy nam się jakiś intensywny odcień).
Neutralne tło w postaci bieli, szarości czy beżu fantastycznie wydobędzie urok kolorowych dodatków takich jak odnowione różnobarwne krzesła, nietuzinkowe lampy, zastawa stołowa lub zestawione ze sobą oryginalne poduchy. Czasem wystarczą świeże kwiaty w wazonie, aby poczuć wiosnę w domu. Niech wyobraźnia Was nie ogranicza ;)

Oto kilka inspirujących wnętrz...
photo by 79ideas.org / bloglovin / pinterest/ flickr.com/ houseofturquoise.com/ inspiratie-interieru.nl/maisondumonde.com