5 lutego 2015

Mozaika


Nie wiem czy to wpływ mojego obecnego stanu (bo to już nie przelewki) ... czy tak bardzo pragnę wiosny a wraz z nią czuję potrzebę obcowania pośród pięknych, jasnych barw, różnorodności, naturalnego światła i unikalności przedmiotów użytkowych. 

I właśnie dlatego, w ostatnim czasie jestem w pełni zauroczona barwnymi, ale i monochromatycznymi mozaikami. Ważne aby przyświecał im zachwyt każdego kto na nie spojrzy.
I choć w aranżacjach wnętrzarskich istnieją od setek lat to do tej pory nic nie straciły na swoim uroku a wręcz uważam, że stają się coraz bardziej doceniane i zauważalne.Wykorzystując je dla przykładu w kuchni pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami, zamiast zastosowania masowych kolekcji płytek, które wszyscy znajomi mają w swoich domach, zyskujemy estetyczny detal, który sam w sobie będzie ozdobą całego pomieszczenia. 
Niezwykły czar mozaiki ujawnia się w tym, że każda jest niepowtarzalna oraz unikatowa. 
Można jej użyć w każdym pomieszczeniu. Jednak przede wszystkim w większości domów stosowana jest w łazienkach najczęściej jako akcent nad wanną lub pod prysznicem.Jedno z przykazań JasminhoMe: Niechaj producenci Was nie ograniczają nadając ton Waszej wyobraźni poprzez różnego rodzaju gotowe katalogi ;)
Jak dla mnie cudownie prezentuję się również w przedpokoju pokazując tym samym gościom, że gospodarze to ludzie z wyobraźnią ;) Jeśli jednak obawiacie się tak mocnego akcentu w waszym domu możecie postawić na mozaikę jednokolorową o prostej formie ale nadal odbiegającej od seryjnych zestawów jakie oferuje nam rynek.
Jednak jako unikat mozaika ma również minus - cenę !!! 
Potraktujmy jednak nasze domy jako miejsca w których tworzymy naszą historię i tym samym pozwólmy również aby przedmioty które w nich gromadzimy z upływem lat nabierały mocy i pięknie się starzały a odpowiednio dobrana mozaika jest w tym mistrzynią.photo by artiles.dk boskie/ arttiles.dk/ houseandgarden.co.uk/ interiorsporn.net/  myscandinavianhome.blogspot.se/  redonline.co.uk