2 maja 2015

Kanapowiec ...


 Weekend majowy trwa. A wraz z nim, bez względu na warunki pogodowe, trwają nasze długo planowane urlopy. Nawet jeśli niektórym dopisze szczęście i zaznają słońca podczas spacerów to i tak w końcu w sposób całkowicie naturalny umiejscowią się na sofie. Bo mebel ten, choć znajduje się w każdym domu jest na co dzień niedoceniany a wbrew pozorom odgrywa ważną rolę w naszym przyziemnym funkcjonowaniu. Temat na dziś : Kanapa, sofa, wypoczynek .... (jak kto woli)

I tak jak z wszystkim wybór odpowiedniej sofy zależy od stylu życia "kanapowca". 

1 Czy będzie to mebel użytkowany przez wszystkich domowników?

2 Czy do grona domowników należą małe dzieci oraz zwierzęta ?

3 Czy ma to być wieloletnia inwestycja czy raczej sezonowa ?

4 Jak dużo czasu spędzamy w danym wnętrzu, czyli jak często będziemy na niej przesiadywali.

5 Na jakich aspektach nam zależy?
tj. Czy chcemy wywołać zazdrość w odwiedzających nas znajomych, czy zależy nam aby mebel był designerski albo tak jak ja oczekujemy aby mebel był funkcjonalny, ultrawygodny oraz dający się uratować bo zetknięciu z dziecięcą fantazją ;)

6 Z jakiego materiału ma być wykonany ... 

Pytań mogłoby być jeszcze wiele i choć wydają się błahe to gwarantuje, że po takim wywiadzie jesteśmy w stanie zmniejszyć nasze poszukiwania do minimum. 
Aby  nakreślić jak powinna wyglądać sofa creme de la creme, parę propozycji poniżej. 
Jeśli chodzi o mnie to każdą z nich przygarnęłabym do swojego domu ;))) U mnie życie rodzinne toczy się właśnie na kanapie i przy stole dlatego te dwa meble uważam za najważniejsze... A jak jest u Was?  W którym miejscu w Waszych domach powstają te małe historie ?

Marta
foto pinterest