11 grudnia 2015

dekorujemy dom na Święta

Święta za dwa tygodnie, to i mnie się udzieliła atmosfera tego cudownego wydarzenia. Co Wam tu będę pisać.. uwielbiam Święta. bo po trzech dniach oderwanych od pracy nabieram wiary na kolejny rok w siłę i moc więzi rodzinnych. Ale poza samym przeżyciem Świąt, uwielbiam cały proces przygotowań do nich. I piszę całkiem serio. Lubię te całe zakupy, sprzątanie, gotowanie i znowu sprzątanie...
 Jeśli zaś chodzi o dom to najważniejszą ozdobą tworzącą klimat jest zapach przygotowywanych potraw oraz prawdziwej choinki. Bez tego żaden dekoracyjny gadżet nie pomoże... Chyba dlatego wszystkich miłośników sztucznych, plastikowych choinek, namawiam, aby choć gałęzie świerku zawitały u nich w wazonie. 

A już w temacie tychże dodatków to wiem, że poza zwolennikami minimalizmu, którzy zdecydowanie należą do mniejszości, są przede wszystkim miłośnicy (czy raczej miłośniczki), błysku i przepychu dekoracyjnego w domu, co mnie bardzo cieszy, bo jak już kiedyś pisałam nudny były rynek wnętrzarski gdybyśmy wszyscy lubowali się w tym samym stylu.  
Źródło


Kilka wskazówek dla każdego ...


Jeśli kochamy naturalność, to stosując akcent koloru czerwonego, nadal pozostaniemy w zgodzie z samym sobą, jednak w bogatej, świątecznej stylistyce.
ŻródłoZARA HOME

Jeżeli natomiast zależy nam na efekcie "bling bling" zdecydujmy się na połączenie złota z czarnym lub srebra z czarnym. Takie zestawy będzie doskonałą opcją dla miłośników nowoczesności.
  Czerń podbija każdy kolor i wydobywa wszelkie faktury w użytych materiałach.TCHIBO 

TCHIBO


Można też pomyśleć o zestawieniu złota z dodatkami w kolorze ciemnej zieleni, gorzkiej czekolady lub bordo, Takie dekoracje sprawdzą się w domach zwolenników oryginalnego i szykownego stylu glamour, którzy w dekorowaniu szukają czegoś nieoczywistego. Myślę jednak, że trend umiejętnie wykorzystanych, ciemnych, nasyconych kolorów pojawi się w niedalekiej przyszłości także na naszym polskim gruncie.

ZARA HOME

ZARA HOME
ZARA HOME


Koraliki, brokatowe drobiazgi, połyskujące światełka, luksusowe wazony, patery zdobione złotem - wszystko to można zestawiać w cudowny sposób, pamiętając o tym aby dom pozostał domem a nie wystawą sklepową, mieniącą się milionem barw, faktur, świateł... 

Źródło

Stawiając na srebro, perły, szklane dodatki, warto wydobyć ich piękno śnieżnobiałym, dobrej jakości obrusem na stole świątecznym. Dlaczego dobrej jakości? Bo w tekstyliach zawsze stawiam na naturalne, dobre jakościowo materiały. Tu nie ma taryfy ulgowej. 
ZARA HOME
Dla mnie super pomysłem znalezionym ostatnio w sieci jest ozdobienie złotem białych piórek, z których następnie można wykonać girlandę bądź po prostu przyozdobić choinkę. Taki drobiazg może w subtelny sposób przyozdobić nasze wnętrze. 

Żródło

Źródło

Źródło


Drogie Panie pamiętajcie w tych dniach także o sobie ;) Bo co to za miłośniczka stylu glam, która sama nie wygląda jak milion dolarów ...

Pozdrawiam Was ciepło
Zaganiana Marta