3 stycznia 2016

BOTANIC

dodatki:  H&M HOME

Jeden z trendów który rozgości się we wnętrzach w 2016 roku to "Botanic"
Cechy charakterystyczne: kolor przewodni- zieleń plus kolory ziemi, naturalne materiały, wszechobecna roślinność, drewniane meble, efektowne tapety w tematyce roślinnej oraz grafiki i dodatki z postaciami owadów. Styl ten jest na tyle charakterystyczny, że Ci mniej odważni mogą pokusić się tylko o kilka nowych dodatków natomiast fani zmian wnętrzarskich mogą zaszaleć. 


Dodatki w odcieniach miedzi, duże liście roślin w donicach niczym przywiezione z tropików, miękkie i przytulne materiały w połączeniu z mocnym akcentem w formie zasłon bądź tapety to wszystko sprawi, że w naszym domu poczujemy się niczym w cudownym ogrodzie botanicznym lub spa, gdzieś na rajskiej wyspie. 


Natomiast wszechobecne owady, cebulki roślin niczym z domowego zielnika, to ukłon w stronę natury mniej zauważalnej w codziennym życiu. Jestem przekonana, że po latach minimalizmu wielu z Was zatęskniło za roślinnością. Styl ten ma jedną wadę : wymaga umiejętności i doświadczenia w łączeniu wzorów i faktur, gdyż nieumiejętnie zastosowane mogą sprawić, że zamiast wnętrza przytulnego stworzymy wnętrze kiczowate i niezachęcające do przebywania w nim. Należy pamiętać, że wszechobecna zieleń to nie to samo co ściany pomalowane na zielono. Tu liczą się proporcje zastosowanych barw, gdzie biel nadal stanowi doskonałe tło na którym wyeksponowana natura definiuje wnętrze. Styl wymagający, jednak dobrze zdefiniowany robi ogromne wrażenie i wręcz krzyczy, że wiosna coraz bliżej...

Marta


photo by pinterest