6 czerwca 2016

Mała przestrzeń biurowa

 
Coraz częściej nasze korporacyjne stanowiska pracy porzucamy na rzecz realizacji własnych marzeń. Niekiedy start własnego biznesu nie uwzględnia lokalu, bo zwyczajnie środki na to nie pozwalają. Nic straconego. W domu też można godnie pracować ;)
 
 
Jeśli jednak nie dysponujemy pokojem, który mógłby posłużyć za biuro, warto rozejrzeć się po mieszkaniu czy przypadkiem nie dysponujemy małym niezagospodarowanym kącikiem, który można na nie przekształcić. Wystarczy odrobinę miejsca do zaaranżowania ciekawej przestrzeni roboczej. Ważny jest jedynie dostęp światła dziennego, bo chyba nie ma nic gorszego jak ciągła praca przy sztucznym oświetleniu, przy założeniu, że pracujemy w dzień.


Od strony finansowej... nie musimy od razu biec do sklepu meblowego w celu zakupienia gotowego biurka.

Jeśli tylko posiadamy odrobinę chęci, to możemy sami je stworzyć. Warto w tym celu nabyć płytę bądź blat z drewna albo w pobliskiej stolarni wynaleźć kawał drewna który sami wpasujemy w naszą aranżację, do tego wsporniki albo inna formę przymocowania go do ściany... 

Jeżeli jesteśmy zwolennikami mebla z historią ,wtedy przeszukajmy internet. Ciekawy sekretarzyk z drugiej ręki po lekkich zmianach może wyglądać pięknie i stanowić ozdobę całego pomieszczenia. Całości dopełni ciekawe krzesło (we wcześniejszym poście można znaleźć kilka inspiracji), które wcale nie musi być typowo biurowe. Lampa stojąca lub jeśli istnieje taka możliwość to lampa w formie kinkietu, aby nie zabierać przestrzeni na małym blacie. Kilka detali, które lubimy mieć w pobliżu podczas pracy i gotowe.
Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia...

Marta

 
  
 

photo by pinterest