23 sierpnia 2016

Kabel

cablelovers.com
Kiedyś uznawane za straszydła, dlatego ukrywane skrzętnie w podsufitkach... Dziś kable w oplocie stały się na tyle modne, że można je dostać w każdym sklepie z oświetleniem. Zamiast je ukrywać podkreślamy ich obecność. Wybór kolorów i faktur jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

cablelovers.com
cablelovers.com

Kable bawełniane, lniane, satynowe, jednokolorowe i te w wielu kolorach znamy już od jakiegoś czasu. Ostatnio na rynku pojawiły się również kable w oplocie miedzianym dla zwolenników industrialnych wnętrz.

Ja sama uległam ich magii. Przekonałam się również, że poza walorami estetycznymi mają też inne zalety. Doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy nie chcemy robić większego remontu, w celu zmiany punktów świetlnych w domu a jedynie potrzebujemy doświetlić miejsca w których nie ma możliwości podłączenia źródeł światła. Osobiście skorzystałam z takiej opcji w sypialni. 

Wyprowadziłam dwa kable w oplocie bawełnianym z jednej drewnianej podsufitki i podwiesiłam je w miejscach które wymagały doświetlenia, omijając tym samym konieczność kucia sufitu, szpachlowania i malowania. Co do możliwości podwieszenia takich kabli, to opcji jest wiele.
źródło: totodesign.pl

 Mnie ostatnio urzekło zamocowanie kabla na uchwycie ze skóry, który można spotkać w wielu współczesnych aranżacjach kuchni. 
pinterest


pinterest


pinterest

Jeśli zależy nam na efekcie dekoracyjnym to przy odrobinie wyobraźni możemy stworzyć cudne lampy przy użyciu kabli. Niezależnie czy będzie to kabel poprowadzony od źródła światła, czy też będzie to okablowanie zewnętrznie rozprowadzonej instalacji elektrycznej, zamiast tradycyjnie stosowanych przewodów instalacyjnych podtynkowych.
 Efekt na pewno będzie nietuzinkowy.  Dzięki mnogości rozwiązań, kabel można wpasować w każdą stylistykę. Jeśli nie przekonuje nas oświetlenie w formie samych żarówek, można kupić lampę, której klosz nam odpowiada i samodzielne przerobić ją na własne potrzeby, poprzez zestawienie klosza z tej lampy z nowym kablem w oplocie oraz z nową podsufitką. Po takich zmianach możemy być pewni, że jest jedyna w swoim rodzaju.
sklep.imindesign.p
Myślę, że współcześnie przy nadmiernym konsumpcjonizmie, przedmioty użytkowe ,dawniej niedoceniane, nabierają wartości i przy odrobinie chęci mogą w ciekawy sposób ozdobić nasze domy. 
Ogranicza nas tylko wyobraźnia... 

Marta

pinterest

pinterest


pinterest

pinterest

pinterest

remodelista.comTekst: Jasminhome