30 października 2015

Kuchnia z płyty OSB

Myślisz kuchnia i widzisz oczami wyobraźni ....
Chyba nie zgrzeszę, pisząc, że większość z Was pomyśli o białej kuchni. Nie ma w tym nic dziwnego. Wręcz popieram Wasz wybór... ,jednak dla tych którzy nie wiedzą czym kierować się przy wyborze kuchni i ulegają trendom obecnie panującym, bo sami nie wiedzą co wybrać... mówię - są inne świetne opcje ;)

Mam nadzieje, że mocno Was nie zaskoczę.
 Kuchnia z płyty OSB, czyli trójwarstwowa płyta kompozytowa wykorzystywana w budownictwie. W krajach Skandynawskich czy Anglii takie kuchnie królują już od kilku dobrych lat. U nas to wciąż raczkuje, zresztą jak wszystko co w swojej formie odbiega od utartych schematów.
Taka forma zabudowy kuchennej jest doskonała dla ludzi ceniących prostotę i minimalizm.Nie jest to wcale gorsza opcja od kuchni z katalogów, bo każda aranżacja może być imponująca pod warunkiem, że jest wykonana estetycznie. Nie namawiam Was od razu do całościowej zabudowy z OSB- wiem, że nie jest to opcja dla każdego. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie szafek białych, szarych lub dla odważnych czarnych dolnych, z górnymi wykonanymi z płyty.  Na unikalność takiej aranżacji ma również wpływ wybór odpowiedniej ceramiki, dobrze dobranej do charakteru wnętrza.  Jaki blat? Każdy, byle spójny z całością.
Ja widzę również w sąsiedztwie ścianę kredową na rodzinne rozpiski i może nietuzinkowe donice z ziołami. A może jesteście fanami koloru? Wtedy warto pomyśleć o barwnych gadżetach kuchennych. 
Zobrazuje swoje wizje:

III
III

Zalety takiej opcji:
- oryginalne wnętrze,
- niski koszt zakupu,
- zaskakująca stylistyka,
- niebanalne rozwiązanie,
Jest to ukłon w stronę ekologicznych rozwiązań i mnie takie opcje odpowiadają. Was też zachęcam do przemyślenia tematu.

Na dole dołączyłam zdjęcia aranżacji jednego z paryskich apartamentów dwojga młodych ludzi oraz kilka innych gotowych aranżacji z wykorzystaniem płyt OSB. 
Jeśli macie jakieś pytania piszcie. 
Próbująca wrócić do zdrowia  Marta ;)fotografie remodelista.com
fotografie pinterest

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza