2 lutego 2016

ZABUDOWA w korytarzu


Temat z serii tych, które wnoszą mniej pięknych wnętrz do podziwiania, jednak dają wiedzę pożyteczną i często trudną do zdobycia. Jedna z pań zwróciła się do mnie z zapytaniem jak zorganizować przestrzeń w przedpokoju, który sam w sobie nie jest za wielki, nie jest też doświetlony. Jednak pani potrzebowała zagospodarować go na tyle aby móc pomieścić wszelkie domowe dobra.
 
Kilka porad:
Funkcjonalne urządzenie przedpokoju (szczególnie w bloku, gdzie zazwyczaj jest od wąski, mało doświetlony i zazwyczaj ma małą powierzchnię) wymaga dobrze przemyślanej koncepcji i pogodzenia wymogów funkcjonalnych z upragnionymi estetycznymi.

homebook

|Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa to obecnie panujący trend. Każdy dobrze zaprojektowany apartamentowiec posiada system zabudowy w korytarzu aby móc wyzbyć się takich rozwiązań w sypialniach i pomieszczeniach dziennych.
Forma minimalizmu przyjęła się na tyle w naszych domach, że dążymy do tego aby rzeczy poukładać i ukryć w efektownie wykończonych szafach wnękowych.
Sama jestem zwolenniczką takich rozwiązań, bo uważam, że o ile singiel może sobie pozwolić na odrobine szaleństwa w przedpokoju, to już rodzina z dziećmi powinna wyposażyć swój dom w taką zabudowę aby sprawnie zorganizować przestrzeń. Aby doświetlić przestrzeń należy pomyśleć o umieszczeniu luster na frontach zabudowy a jeśli nie przemawia do nas taka opcja to warto pomyśleć o frontach wykonanych z materiału odbijającego światło, co przy zestawieniu z odpowiednio zaprojektowanym oświetleniem pozwoli uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Nie szalałabym też z dodatkami w małych przedpokojach. Dodatkowo muszę zmartwić zwolenników ciemnych, nasyconych barw... Takie rozwiązanie dodatkowo pomniejszy przestrzeń. Dlatego warto zastosować fronty jasne i dodatkowo minimalistyczne w formie.


Jeśli jeszcze Was nie przekonałam, że zabudowy to samo dobro to dla tych którzy obawiają się, że zakłóci to komunikację, proponuję rozważyć mniejszą głębokość. Można zastosować wnękę 40 cm i drążek umieścić po długości.

Jeśli nie mamy miejsca na domowe biuro a jest ono nam niezbędne, wtedy warto w projekcie zabudowy uwzględnić stworzenie takiej przestrzeni. A może potrzebujecie siedziska aby wygodnie przysiąść. Rozwiązań jest tyle na ile pozwala nam nasza wyobraźnia. A jeśli jednak nie potraficie sami podjąć decyzji i zaprojektować takiej przestrzeni, wtedy warto poprosić o pomoc specjalistę, który stworzy zabudowę "szyta na miarę" mieszkańców i ułatwiającą im codzienną organizację.

Pozdrawiam Marta


* ciekawe rozwiązanie dla miłośników minimalistycznych form.
Jeśli nie jesteśmy zwolennikami zabudowy od podłogi po sufit, warto rozważyć pojemniki do przechowywania w formie siedziska. Zdecydowanie więcej rzeczy uda nam się w nich zmieścić, niżeli w gotowych opcjach proponowanych przez znanych producentów.
 

*wspomniane wyżej siedzisko oraz wprowadzenie dwóch rodzajów materiału nadało przytulności prostej formie zabudowy
*druga opcja jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie potrzebują miejsca na wieszanie ubrań a wystarczy im opcja półek... choć ja i tu upatruje rozwiązanie które połączyło by obie opcje ;)
 
*dla miłośników znanej szwedzkiej marki (sama ją lubię) wersja bardziej dopracowana w detale, trochę w stylu Hampton... Zastosowanie szaro-błękitnych odcieni wprowadza spokój oraz niewymuszoną elegancję do wnętrza.
 
*nowoczesność i minimalizm... brak uchwytów oraz listew maskujących i wszelkich zdobników daje poczucie większej przestrzeni a zastosowanie bieli dodatkowo rozjaśnia przestrzeń.


*taka zabudowa glamour to opcja dla odważnych, jednak nie polecałabym jej do mieszkań z małymi korytarzami, nadmiar detali przytłoczyłby przestrzeń... Myślę, że posiadacze małych dzieci także powinni pomyśleć o innych rozwiązaniach, gdyż takie szklane, dekoracyjne fronty zdobią, kiedy są nieskazitelnie czyste.
photo pinterest