11 maja 2016

Domowa dżungla 
Spec ze mnie w kwestii roślinności żaden. Jednak wiem, że nie każdy może w te piękne, słoneczne dni wyjść na taras i rozkoszować się widokiem roślin w ogrodzie. Alternatywną jest posiadanie swojej prywatnej domowej dżungli.  Wystarczy, że nasz dom zasiedli kilka urokliwych roślin w ciekawych donicach. Podobno posiadanie roślin w domach ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie.  W kwestii nazewnictwa niewiele Wam pomogę ;) Bo laik ze mnie okrutny w temacie odmian roślin.  
Jednak z czystym sumieniem mogę Wam wskazać klika inspiracji jak rośliny potrafią zdobić nasze domy. Dla mnie najciekawsze są te wnętrza, w których rośliny w donicach nie tworzą żadnej konkretnej kompozycji, lecz przypadkowo ustawione wyglądają jakby same zadecydowały o swoim położeniu. Donice wybieram zawsze proste, w odcieniach bieli, szarości czy te rudawe, naturalnie wypalane. Są jedynie dodatkiem i powinny grać role drugoplanową. Zbytnie zdobienia donic nie współgrają z barwami natury. Dlatego przy ich wyborze kierujmy się uniwersalnym wyglądem, jeśli mają z nami zostać na dłużej.
 Roślinność w naszych domach to same korzyści, a jeżeli nawet jesteśmy ignorantami w tej kwestii i bliżej nam do nowoczesnego minimalizmu to i tak zachęcam, aby w nim znaleźć miejsce na choćby jedną donicę (może betonową), w której zagości zielony przyjaciel. To przecież takie naturalne ...
 
Marta