24 maja 2016

Biała ceramika

Na przełomie ostatnich kilku lat wnętrza polskich domów zmieniły kierunek z beży, brązów na szarości i biele. Szare wypoczynki, szare ściany, białe dodatki, białe kuchnie, bielone podłogi, szare kafle.... Dziś o białej ceramice w łazienkach i kuchniach, która również wpisuje  się w ten panujący trend.

Ta w kształcie cegiełki szturmem wdarła się do naszych łazienek oraz jako wykończenie między szafkowe w kuchniach.
Nic dziwnego, bo jej prosta forma wpisuje się w większość styli wnętrzarskich. Jeśli jednak stawiamy na biel, ale zwyczajnie chcielibyśmy ceramiki w ciekawym kształcie, to wybór jest duży i co najważniejsze dostępny na naszym polskim gruncie.  Mnie osobiście najbardziej urzekają sześciokątne białe mozaiki, które w połączeniu z drewnem, czarnymi dodatkami bądź w kolorze miedzi tworzą piękne, nowoczesne, ale i przytulne wnętrza.
homebook.pl

 Sprawdzą się doskonale jako kołnierz w kuchni, ale także jako akcent w łazience. I co najważniejsze można je połączyć z pozostałymi płytkami w różnej kolorystyce i kształcie.
A może mozaika w kształcie diamentu bardziej przypadnie nam do gustu.
homebook.pl

Wybór jest ogromny. Pięknie prezentuje się również drobna mozaika w kształcie koła.
homebook.pl

Takie wzornictwo w połączeniu z okrągłym lustrem, ciekawą umywalką i minimalistycznym wykończeniem wprowadzi powiew duńskiego designu do naszego domu. A jeśli ktoś marzy o czymś bardziej glamour to warto rozważyć płytki w kształcie carskiej arabeski.
homebook.pl

 Jeśli chcemy podbić wrażenie glam wnętrza to kupujemy mozaikę w połysku i podkreślamy ją dodatkowo oświetleniem, które zbuduje przestrzeń w wybranym przez nas stylu.

Ciekawą propozycją są również płytki prostokątne, które zaprojektowano w geometrycznej estetyce kryształu. Przy dobrze dobranym oświetleniu stworzą we wnętrzu w sposób wyrafinowany iluzję 3D. To zdecydowanie opcja dla nowoczesnych, surowych aranżacji. 
www.paradyz.com

Niezależnie czy nasz wybór padnie na kształt heksagonu, prostokąta czy kwadratu, stawiając na biel będziemy mieli pewność jasnego i uniwersalnego wnętrza na długi czas.
 Na konie kilka aranżacji żeby Was jeszcze bardziej przekonać do tej opcji, ale chyba nie trzeba ;)
Przyjemności ...
Marta
 
 
photo by pinterest