2 maja 2016

PrysznicPrysznic to niby taka prosta sprawa. Duże markety budowlane oferują kabiny wszelkiej maści. Jeśli jednak zależy nam na czymś unikatowym to proponuje szerokim łukiem omijać takie miejsca. Nic nie działa na mnie tak alergicznie jak gotowe kabiny prysznicowe, w których producent wmawia nam że wielki, wysoki, trzeszczący brodzik, zestaw z głośnikami oraz milion tandetnych światełek migoczących w rytm disco, sprawi, że nasza codzienna kąpiel będzie lepsza niż ta w najbardziej ekskluzywnym spa.
Jeśli do tego dołożymy jeszcze tandetne wzory kwiatów na szybach to pakiet dla mnie nie do przyjęcia. Co najgorsze często wstawiamy takie kombajny do naszych małych łazienek w blokach, zestawiając to z już mikroskopijną umywalką, bo na większą nie znalazło się już miejsce. Co do cen, to jeśli dobrze poszukamy to jesteśmy w stanie znaleźć piękne, proste drzwi prysznicowe w tej samej cenie co wynalazki oferowane w dużych sklepach.
Ja projektując łazienki zawsze stawiam na prostotę, bo wiem, że dużo łatwiej utrzymać czystość przy prostych formach i dłużej będą cieszyły oko mimo upływu lat.

 Mnie osobiście od dawna zachwycają prysznice w stylu industrialnym, które choć proste w konstrukcji to dzięki metalowym stelażom, pięknie zdobią nowoczesne minimalistyczne łazienki. Jednak ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w Polsce taki rodzaj szyb w drzwiach prysznicowych jest trudno dostępny a jeśli już uda nam się takową znaleźć to jej cena jest często zaporowa dla wielu z nas. Myślę, że wynika to jeszcze z braku konkurencji w tej dziedzinie na naszym rodzimym rynku. Jeśli jednak nie uda nam się zdobyć te pięknych drzwi, to warto, bo prostota i minimalizm zawsze się obronią. Jeśli nie przekonuje nas kabina w stylu loftowym, to wtedy warto zainwestować w drzwi prysznicowe z metalowym wykończeniem nie dzielone szprosami. W takim zestawieniu świetnie sprawdza się szyba piaskowana.


Brak brodzika (jeśli tylko istnieje taka możliwość) plus proste drzwi prysznicowe, albo tylko szyba osłaniająca bez drzwi, w połączeniu z interesującymi płytkami oraz ciekawym zestawem natryskowym naprawdę będzie cieszyć oko dużo bardziej, niżeli dyskotekowe kombajny często niedopasowane do całości wnętrza.

Marta