16 maja 2016

Na widoku

 
 
 
 
 

Szafy, zabudowy, kredensy czy komody pomieszczą wszystko to czym niekoniecznie chcielibyśmy cieszyć oko na co dzień. I z własnego doświadczenia wiem, że im więcej takich schowków tym lepiej. Ale co jeśli sposób przechowywania ma również pełnić funkcję dekoracyjną? Wtedy warto pomyśleć o lekkich konstrukcjach z półkami. Dlaczego lekkich?

 

Ponieważ do stworzenia zabudowy typu meblościanka potrzebujemy przestrzeni i takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w dużych pomieszczeniach. W małych może przytłaczać i powodować, że odczuwamy je jako jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości. Aby jednak nie tracić przyjemności z posiadania takiego mebla warto pomyśleć o czymś lekkim w konstrukcji.Obecnie można zakupić już gotowe systemy w znanym szwedzkim sklepie lub postawić na bardziej industrialne rozwiązanie w postaci metalowych regałów, które także doskonale sprawdzą się w roli ażurowej ściany oddzielającej np. strefy w domu.

Ważne jest również to co znajdzie się na tych półkach.  Jeśli zależy nam również na efekcie dekoracyjnym powinniśmy zrezygnować z nadmiernej ilości przedmiotów. Bo mimo naszych szczerych chęci i starań, nadmiar detali mało kiedy sprawia wrażenie uporządkowanego ;)
 

Stwórzmy kompozycje z książek, ciekawych czasopism, interesujących formą roślin w donicach czy współgrających z resztą  domu dekoracji. Całość powinna być spójna. Jeśli posiadamy dzieci i potrzebujemy miejsca do przechowywania niekoniecznie współgrających z resztą domu zabawek, wtedy można na dole takiego systemu zamontować pojemniki, w których pomieszczą się wszystkie dziecięce skarby. Dla tych którzy lubią wyzwania, polecam wykonanie takiego systemu samodzielnie.

Metalowa, lekka konstrukcja połączona z drewnianymi półkami w konfiguracji przez nas wymyślonej i szytej na miarę naszych potrzeb, to rozwiązanie unikatowe i dające dużo satysfakcji.
Takie systemy półkowe to nieograniczone możliwości i co najważniejsze łączą funkcję użytkową z estetyczną.
Niezależnie od tego czy w naszym domu króluje nowojorski styl, czy raczej bliżej nam do Skandynawii, system półek można wpasować tak aby współgrał z całością. A jeśli jesteśmy kolorolubami, warto pomyśleć o pomalowaniu półek na wybrany przez nas kolor, nadając tym samym charakteru wnętrzom.
Martaphoto by pinterest